Дослідники стверджують, що багато видів рослин зникають швидше, ніж їх встигають виявити й дати їм назву.
Існує близько 2500 рослин, які можуть забезпечити енергією мільйони людей у всьому світі, тоді як лише шість культур - кукурудза, цукровий очерет, соя, пальмова олія, ріпак і пшениця - дають переважну більшість біопалива, повідомляє ВВС.
"Ми програємо гонку з часом, тому що види зникають швидше, ніж ми можемо їх знайти й назвати. Багато з них можуть містити важливі ключі до вирішення деяких із найнагальніших проблем медицини і навіть, можливо, виникання поточних пандемій", - заявив науковий директор Королівського ботанічного саду К'ю, професор Александр Антонеллі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-3 рослини які цвітуть до пізньої осені
За його словами, понад 7000 їстівних рослин мають потенціал для майбутніх врожаїв, але лише деякі з них використовують для харчування населення світу, яке зростає.
Оцінка стану рослин і грибів базується на дослідженнях, які провели понад 200 вчених з 42 країн. Цей звіт випустили напередодні саміту Організації Об'єднаних Націй для заклику до світових лідерів до дій щодо боротьби з втратою біорізноманіття.
У доповіді Королівського ботанічного саду кажуть, що рослини мають величезні перспективи як ліки, паливо і продукти харчування. Однак можливість використовувати рослини й гриби для розв'язання глобальних проблем, як-от продовольча безпека і зміна клімату, досі недооцінюють.
Наслідки промислового забруднення поблизу російського Норильська набагато гірші, ніж вважалося раніше. Це показало найбільше в історії дослідження річних кілець дерев. Міжнародна група дослідників під керівництвом учених із Кембриджського університету об'єднала вимірювання ширини кільця й хімічного складу деревини на живих і мертвих деревах із характеристиками ґрунту і комп'ютерним моделюванням. Робота показала, що збиток, завданий десятиліттями видобутку нікелю й міді, також вплинув на глобальний вуглецевий цикл.
Коментарі