Про комунальні квартири вперше заговорили 102 роки тому. Так, 20 серпня 1918-го вийшов декрет ВЦВК "Про скасування приватної власності на нерухомість у містах".
У квартири великих площ на 3-6 кімнат розселяли по декілька сімей одночасно. У кожної була власна кімната, але доводилося користуватися загальною кухнею, ванною, туалетом та коридором.
Були випадки, коли після революціїї 1917 року у багатих містян відбирали житло, а до них у квартиру підселяли нових людей. Також у комунальних квартирах жили прихильники радянської влади - комуністи, військові, співробітники спецслужб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не думайте купувати квартиру в сусідньому будинку. Там таргани. І сусіди - не дай Бог": п'ятірка найдешевших однокімнаток Києва
Мешканці комунальних квартир домовлялися про графік прибирання кухні та санвузла. Оскільки в квартирі стояв загальний лічильник електроенергії, то платежі розраховували відповідно до кількості проживаючих у кожній кімнаті. У деяких квартирах за побутову техніку нараховувалася фіксована сума. На кухні конфорки газової плити були розподілені між мешканцями.
Комунальні квартири залишилися й досі. Водночас більшість з них потребують капітального ремонту.
В Україні половина багатоповерхівок, що зводять — ризикові. Йдеться про понад 550 будівництв. Найбільше проблемних в Одесі та Києві. Найменше — в Харкові та Дніпрі, свідчать результати дослідження Українського клубу нерухомості.
Коментарі