Ексклюзиви
субота, 21 липня 2018 21:10

Зруйнували нові міфи про субсидії

В Україні з 1 травня ввели нові правила оформлення субсидій. 80% споживачам субсидію переоформлять автоматично.

Водночас існує багато міфів, кому субсидію нараховувати не будуть, пише teplo.gov.ua.

Субсидію тепер не дають безробітним

Держава і далі надаватиме допомогу по сплаті комунальних послуг безробітним. Для цього необхідно чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки. Також сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Інший варіант - органи соцзахисту безробітним працездатного віку автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 грн. Крім цього, потрібно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці - 2457 грн.

Автор: teplo.gov.ua
  Щоб отримати субсидію, потрібно чесно задекларувати доходи і сплатити податки.
Щоб отримати субсидію, потрібно чесно задекларувати доходи і сплатити податки.

Дохід у половину прожиткового мінімуму нараховуватимуть особам, яким виповнилося 18 років і вони перебувають на строковій військовій службі. Дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму нараховуватимуть особам, які навчаються за денною формою навчання чи зареєстровані у службі зайнятості як ті, що шукають роботу. Такий же дохід матимуть особи, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Фактично отримані доходи рахуватимуть для осіб, які мають пенсію, стипендію, допомогу при народженні дитини чи допомогу з інвалідності. Також особам, які не досягли 18-річного віку, але отримували доходи у період нарахування субсидії.

У субсидії відмовляють одномоментно особам, які перебували за кордоном більш ніж 60 днів

"Усна" відмова у субсидії працівника управління соцзахисту є незаконною. За законом "Про звернення громадян" він зобов'язаний оформити заяву і декларацію. Після офіційного розгляду стане відомо, чи отримуватиме людина субсидію. Відмовляти у субсидії не будуть тим, хто перебуває за кордоном, але отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи. Декларує і сплачує єдиний соціальний внесок. Крім того, за кордоном знаходиться на лікуванні, навчанні чи у відрядженні. Йдеться про заробітчан, які задекларували свої заробітки і сплатили податки.

Державна фіскальна служба не надає реквізитів для сплати ЄСВ

Фахівці Державної фіскальної служби, за зверненням громадян, зобов'язані надати реквізити для сплати єдиного соціального внеску. Для призначення субсидії податок потрібно сплатити не менше, ніж за три місяці періоду, за яких беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Таким чином, внесок сплачується окремо як для "літньої", так і "зимової" субсидії. Цей період громадянам зараховують до страхового стажу.

Доходи офіційно розлученої сім'ї плюсуються

Якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації доходи один одного. Щоправда, якщо сім'я розлучена, але має неповнолітніх дітей, у декларації потрібно вказати того, хто проживає з дитиною. Далі звернутися до комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб доходи того, хто не проживає, не включалися до сукупного доходу домогосподарства. Із завою необхідно надати документ-підтвердження, що дитина проживає із заявником.

Непотрібно сплачувати обов'язковий платіж, якщо вода чи газ не використовувалися

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, з 1 травня 2018 року зобов'язані щомісячно сплачувати обов'язкову частку платежу. Навіть, якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія. Водночас, зекономлену суму субсидії можна використовувати у наступних місяцях на оплату послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купують автомобілі за 700-800 тисяч гривень, а заплатити за комунальні послуги не можуть — Віталій Музиченко

Субсидію можна втратити, якщо подарувати квартиру доньці

Якщо громадянин подарував або передав майно у спадок, він не позбавляється субсидії. Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав дарунок оціночна вартість якого перевищує 50 тис грн. Крім того, наявність у власності двох житлових приміщень не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно.

Якщо сім'я придбала квартиру у кредит, то при призначенні субсидії враховується не тільки вартість всієї покупки, але й сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. грн, субсидію можуть надавати за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис.грн. – це не позбавляє її права на субсидію.

Транспортний причіп віком менше 5 років за 4 тис грн позбавляє права на субсидію

На субсидію впливає не сам факт наявності транспортного причепа, а його вартість. Адже він може коштувати як 4 тис. грн, так і 154 тис грн. Власникам транспортних засобів необхідно надавати відповідні документи про вартість купленого причепа.

З 1 травня 2018-го за новими правилами субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м. Будинку — 200 кв. м. Виняток - дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї.

Зараз ви читаєте новину «Зруйнували нові міфи про субсидії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути