Після встановлення рекордів вартості нафти на світових ринках 2 січня, ціна на ресурс почала знижуватися.
Так, 3 січня, станом на 9:00 за Грінвічем, ф'ючерси на нафту марки Brent становили $75,86 за барель, що на 7 центів нижче, ніж напередодні. Нафта WTI здешевшала на 6 центів, до $73,07. Проте за тиждень ціна на Brent зросла на 2,2%, а на WTI - на 3,5%. Зміни викликані процесами, що відбуваються в Китаї та США. Про це повідомляє Reuters.
За наявною інформацією, днем раніше вартість нафти Brent досягла найвищого рівня з 25 жовтня 2024 року. А WTI - з 14 жовтня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газ в Європі подорожчав до максимуму після зупинки українського транзиту
Водночас зазначається, що очікується, що після незначного зниження вартість ресурсу знову зростатиме. Причинами називають: очікування економічного стимулювання у Китаї; зниження процентних ставок у США.
"Ознаки економічної нестабільності Китаю посилили очікування заходів щодо стимулювання зростання найбільшого у світі імпортера нафти. Оскільки економічна траєкторія Китаю має відіграти вирішальну роль у 2025 році, сподівання покладаються на такі заходи, які сприятимуть збільшенню споживання та зростанню попиту на нафту в наступні місяці", - сказано в повідомленні.
Зупинилося постачання російської та казахстанської нафти до Угорщини, Словаччини, Чехії та Німеччини через трубопровід "Дружба". Це сталося через технічні проблеми на російській насосній станції.
Цей трубопровід, один із найбільших у світі з пропускною здатністю 2 мільйони барелів на добу. Він є останньою основною артерією, що з'єднує російські нафтові родовища з європейськими нафтопереробними заводами, після того, як уряди ЄС скоротили залежність від російського газу.
Коментарі