
Знайти роботу заробітчанам у Німеччині стане легше. Країна з березня 2020-го змінює правила працевлаштування. Тоді набере чинності новий міграційний закон.
Сьогодні працівники з країн, які не входять до складу ЄС, претендують на роботу в Німеччині у порядку третьої черги. У першу чергу працевлаштовують німців. З березня роботодавці зможуть наймати працівників-іноземців одразу, пише ubr.ua.
"Роботодавцям не треба буде визначати, чи доступний внутрішній або європейський кандидат, перш ніж найняти фахівця з України. Але у законі також міститься припис, за яким, при зміні ситуації на ринку праці, першочергова перевірка може бути відновлена. Наприклад, у певних професіях або в певних регіонах", - пояснює директор агентства з працевлаштування за кордоном Тетяна Бугакова.
Щоб знайти роботу, заробітчанам, як і раніше, треба знати німецьку, мати диплом про освіту та мати кошти для проживання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з українців шукає роботу за кордоном на кілька місяців
Щороку німецькі роботодавці не можуть закрити 1,2-1,5 млн вакансій. У Польщі щорічний недобір становить близько 150-200 тис. працівників.
Найбільший попит у Німеччині на кваліфікованих робочих, медсестер, робочих сільського господарства та сфери обслуговування.
У середньому спеціалістам пропонують зарплату €1,6-2 тис. Це 43-54 тис. грн.
У Німеччині з'явилися філії польських агентств працевлаштування. Таким чином Польща хоче переманити до себе заробітчан, які виїхали у Німеччину.
Коментарі