Передача функції реформування та нагляду за проблемними банками та їх ліквідація від Національного банку України (НБУ) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не породить нових ризиків.
Таку думку висловив голова комітету з контролю над банківськими установами при Всеукраїнській громадській організації "Народна рада" Михайло Стрельников в ефірі Першого ділового каналу.
"Я б не сказав, що ми отримаємо якісь нові ризики. Скоріше, це буде позитив. Тому що сьогодні на ліквідацію комерційних банків звертають увагу, поки основна частина вкладників не отримує свої вклади з Фонду гарантування. Відтоды як отримали і до кінця ліквідації навколо банку створюється інформаційний ваккуум дуже зручний для ліквідатора ... Майно (банку) розходиться, і в принципі неможливо отримати інформацію, куди і якими каналами", - сказав він.
На його думку, це також не стане причиною посилення корупціі.
"Та корумпованість, яка існує у ліквідаторів на сьогоднішній день, вже збільшитися не може. Коли щось досягає максимального рівня, воно більше вже не піднімається", - зазначив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні курс євро виріс на 9 копійок, долар продають по 8 гривень
Стрельников також заявив, що ліквідація банків не була природною функцією НБУ.
"З Національного банку знімаються ті невластиві йому функції, які він досі виконував. Це установа, яка відповідає за кредитно-грошову політику держави, а не за ліквідацію, тимчасову адміністрацію ... Ми приходимо до світової практики", - розповів фахівець.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович 19 березня підписав закон № 4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", згідно з яким, функції реформування та нагляду за проблемними банками та їх ліквідація передається від НБУ ФГВФО.
Коментарі
2