Ексклюзиви
Четвер, 10 лютого 2011 08:46

ЗМІ: Пеню почнуть стягувати у березні

ЗМІ: Пеню почнуть стягувати у березні

Уряд вирішив врегулювати нарахування та стягнення пені із заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги. У Мінрегіонбуді вважають, що пеня в розмірі 0,1% повинна стягуватися вже з першого дня прострочення. У Партії регіонів не вважають, що закон необхідно ухвалювати в екстреному порядку - він може бути схвалений у березні. За найближчий місяць парламентарії мають узгодити категорії громадян, яких повністю звільнять від сплати пені.

Про це пише сьогодні "Комерсант-Україна".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ оприлюднило проект закону, що визначає порядок нарахування пені за несвоєчасну оплату споживачами житлово-комунальних послуг. Документ розроблений для виконання закону № 2795-VI, яким з 1 січня скасовано мораторій на нарахування штрафів за заборгованість побутових споживачів з оплати газу, електричної, теплової енергії, води та водовідведення, а також за несвоєчасне внесення квартплати. Проте досі не існує документа, що регламентує розмір пені та умови її нарахування.

Відповідно до законопроекту, у разі несвоєчасної оплати комунальних послуг споживача зобов'яжуть виплачувати пеню, яка буде нараховуватися за кожен прострочений день оплати, в розмірі 0,1% від суми боргу. Її обсяг не зможе перевищувати 100% суми боргу. Аналогічна ставка пені була запропонована новою редакцією Житлового кодексу, але його розгляд відкладено. Нагадаємо, до 1996 року пеня нараховувалася в розмірі 0,01% за кожен день прострочення. Відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги", розраховуватися за послуги ЖКГ споживачі зобов'язані до 20-го числа кожного місяця.

Одночасно в Мінрегіонбуді пропонують змінити процедуру тарифоутворення послуг ЖКГ. Для цього місцева влада і Нацкомісія з регулювання ринку комунальних послуг будуть інформувати споживачів про зміну тарифів на послуги за 10 днів до набуття ними чинності. Скорочення терміну громадського обговорення на 20 днів пов'язано "з динамічним зростанням цін на енергоносії".

"За місяць обговорення запропонований тариф вже перестає бути економічно обгрунтованим", - зазначено в пояснювальній записці.

Представники фракції "БЮТ-Батьківщина" не підтримують введення пені на борги з оплати послуг ЖКГ. Заступник голови комітету Верховної ради з питань регіонального розвитку, будівництва, містобудування і ЖКГ Юрій Сербін і член комітету Микола Потапчук внесли до парламенту законопроект № 8071, яким пропонується звільнити від штрафних санкцій дві категорії громадян. У разі його прийняття пеню не платитимуть споживачі, перед якими існує заборгованість з виплати пенсій, стипендій та заробітної плати (на 1 січня борг становив 1,22 мільярда гривень).

Санкцій також зможуть уникнути громадяни, дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму (з 1 січня - 894 гривні, до кінця року збільшиться до 953 гривень).

"Громадяни, дохід яких нижче прожиткового мінімуму, становлять 8% населення нашої країни. Такі люди просто не в змозі розраховуватися за комунальні послуги. Вони повинні отримувати житлову субсидію, але, враховуючи складний механізм її отримання, буде справедливо, якщо держава звільнить їх від сплати пені. Міністерство готує аналогічні зміни, які враховуватимуть інтереси соціально незахищених категорій громадян", - вважає Сербін.

За словами голови комітету Ради з питань економічної політики Олексія Плотнікова, парламент схвалить розмір і умови нарахування пені.

"Процентна ставка пені невелика, але разом з тим це прекрасний дисциплінарний метод для споживачів. Ухвалювати цей документ в екстреному порядку не будуть. Його в першій декаді березня буде розглядати комітет, а в кінці місяця - парламент", - зазначив він.

Зараз ви читаєте новину «ЗМІ: Пеню почнуть стягувати у березні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22365
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода