Розорювання українських земель становить понад 54% території країни, що є одним із найвищих у світі.
Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії. Понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії, а до 20 млн га охоплені пиловими бурями.
"Через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Уже в найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій", - йдеться у повідомленні.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголошує, що боротьба з деградацією земель є одним із пріоритетних напрямків державної екологічної політики.
"Для цього затвердили національний план дій до 2025 року та створили координаційну раду з питань боротьби з опустелюванням", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми стоїмо на краю прірви - генсек ООН про глобальне потепління
На тлі кліматичної кризи, Земля затримує майже вдвічі більше тепла, ніж 16 років тому. Енергетичний дисбаланс планети подвоївся з 2005-го по 2019 рік, таке зростання назвали безпрецедентним. NASA зробило шокуючі прогнози зміни клімату.
Коментарі