Працівника не можуть звільнити через відсутність у нього диплома про вищу освіту. Щоправда, за умови, якщо роботодавець знав про це під час приймання на роботу.
Якщо людина під час працевлаштування повідомила роботодавця про відсутність спеціальної освіти та недостатність кваліфікації, однак належним чином виконує трудові обов'язки, її не можуть звільнити з роботи, йдеться в рішенні Верховного суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гнучкий графік і надомна праця: які зміни потрібні в Трудовому кодексі
Так позов до суду подала виконувач обов'язків завідувачки дошкільного навчального закладу. Її звільнили, бо не мала вищої педагогічної освіти та педагогічного стажу у сфері дошкільної освіти не менш як 3 роки. Суд першої інстанції частково задовольнив позов. Зокрема поновив позивачку на посаді. Однак Апеляційний суд скасував відповідне рішення суду.
Своєю чергою Верховний суд касаційну скаргу позивачки задовольнив. Рішення Апеляційного суду скасував, а рішення суду першої інстанції залишив чинним. Це пов'язано з тим, що Апеляційний суд не встановив факту неналежного виконання трудових обов'язків позивачкою внаслідок недостатньої кваліфікації. Тому звільнення - це фактично позбавлення позивачки можливості заробітку.
В Україні хочуть оновити Трудовий кодекс. У ньому хочуть збільшити терміни відпустки за свій рахунок удвічі — до 30 днів. Також прописати норми, що захищатимуть права вагітних, жінок у декреті та осіб з інвалідністю.
Коментарі