З 1 липня у разі відсутності монет дрібних номіналів суми у чеках заокруглюватимуть.
"НБУ впевнений, що правила округлення застосовуватимуть справедливо та прозоро як для покупців, так і продавців. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян. Дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу понад дев'ять мільйонів гривень у рік", - каже директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко, повідомили у прес-службі регулятора.
Цього вдасться досягти завдяки припиненню з 1 липня карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. Монети номіналом 10 і 50 коп. випускатимуть і далі.
"Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів. Також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси", - додав Віктор Зайвенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська гривня знецінилась у 14 разів
Правила заокруглення загальної суми покупки такі: сума, що закінчується від 1 до 4 коп., заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.; сума, що закінчується від 5 до 9 коп., заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.
Округлення не здійснюватимуть під час безготівкових розрахунків.
Водночас підприємства торгівлі, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків повинні вказувати у чеках загальні суми до округлення і після округлення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою.
Введені в обіг монети номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. надалі використовуватимуть як засіб платежу. Нацбанк не вилучатиме їх. Вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення правління НБУ.
Коментарі