При розрахунку комунальних платежів постачальники орієнтуються на ціну газу. Наприклад, у тарифі на опалення та гарячу воду закладають 90% вартості газу. Рахунки за холодну воду залежать від електроенергії, розповів Gazeta.ua Олександр Сергієнко, директор дослідницького центру "Інститут міста".
"Поки зростання вартості газу для населення загальмували. З 1 травня він мав подорожчати до 9,8 гривень за кубометр. Однак подешевшав до 8,24 гривень. Щоправда не відомо, як довго протримається ціна. Адже за постановою Кабміну, у 2020-му газ має коштувати 12,3 гривень за кубометр", - пояснює Олександр Сергієнко.
За словами енергетичного експерта Марії Яковлєвої, сьогодні підстав для подорожчання газу немає.
"Вартість газу необхідно привести до нормального рівня відповідно до закону про ціни і ціноутворення. Якщо прибуток Укргазвидобування встановити на рівні 30%, а не 300 як маємо зараз, газ подешевшає до 4500 гривень за тисячу кубометрів", - наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газ подешевшає
Зекономлені гроші можна використати на програми з енергоефективності чи встановлення індивідуальних лічильників. Щоб люди платили за фактичне споживання, а не більшу в кілька разів розрахункову норму.
"Маємо питання до вартості електрики. Якщо терміни запуску ринку електроенергії не перенесуть, до 1 січня населення ще платитиме за старими тарифами. Однак для бізнесу ціна стрімко зросте. Підприємства компенсуватимуть зростання тарифів подорожчанням кінцевого продукту, який виробляють", - додала Марія Яковлєва.
До кінця 2019-го газ подорожчає на 15%. У 2020-му - на 20%. 2021-2022-го зросте на 14% і 10% відповідно, йдеться у квітневому прогнозі Мінекономрозвитку. На 20% до кінця року очікують подорожчання гарячої води й опалення. Наступні три роки тарифи зростатимуть від 10 до 15% щорічно. На 15% цьогоріч має подорожчати електроенергія. У 2020-2021-их додасть 18,9% і 20% відповідно. 2022-го - 7%.
Коментарі