Ексклюзиви
понеділок, 22 липня 2024 21:30

Спецтема: Війна Росії проти України

Велика Британія під час Другої світової збільшила податок до 97,5% і виграла війну - міністр фінансів звернувся до нардепів

Велика Британія під час Другої світової збільшила податок до 97,5% і виграла війну - міністр фінансів звернувся до нардепів
Країни, які своєчасно ухвалюють складні рішення, виграють війни, сказав міністр фінансів Сергій Марченко. Фото: Facebook.com/sergey.marchenko.54

Податки разом з внутрішніми запозиченнями стають вирішальним джерелом фінансування воєнних дій.

Міністерство фінансів запропонувало найбільш м'який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко у колонці на LB.ua.

"Запропоновані зміни є збалансованим підходом, який передбачає, з одного боку, фінансування збільшених військових видатків, а з іншого - враховує потреби економіки. І кожна гривня з цих коштів піде на фінансування нашої перемоги", - сказав міністр.

"Міжнародний досвід показує, що країни, які своєчасно ухвалюють складні рішення, виграють війни", - сказав Марченко.

Міністр навів приклад Великої Британії, яка у період Першої світової війни змогла значно збільшити податкові надходження шляхом підвищення ставки податку на прибуток з 6% до 30%.

"Це дозволило країні забезпечити значні кошти для фінансування військових витрат", - сказав він.

У США під час тієї ж війни гранична податкова ставка зросла з 7% до 77%, що також сприяло значному зростанню надходжень, нагадав міністр.

"Друга світова війна знову підтвердила цей принцип. У Великій Британії максимальна ставка податку на прибуток підвищилася до 97,5%. У США податок на найнижчий рівень доходів зріс з 4% до 23%. А податки на надприбутки доходили до 94%", - сказав Марченко.

"Висновок очевидний: податки разом з внутрішніми запозиченнями стають вирішальним джерелом фінансування воєнних дій, бо ніхто не зацікавлений у нашій перемозі більше, ніж ми самі", - заявив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня зміцнилася до долара та євро

Марченко сказав, що значним джерелом фінансування додаткових військових потреб стануть внутрішні запозичення (220,1 млрд грн).

За словами міністра, складовими фінансування військових потреб також є:

перевиконання доходів державного бюджету у першому півріччі 2024 року - 75,8 млрд грн;

скорочення видатків, включаючи економію коштів з обслуговування держборгу, що дає можливість спрямувати на військові потреби ще додатково 65,7 млрд грн;

наближення ставок акцизів до мінімальних стандартів у ЄС , що дозволить забезпечити додатково 16,9 млрд грн, зокрема перегляд акцизів з 1 вересня 2024 року на тютюн і пальне. А також впровадження акцизного податку на солодкі напої, який вже введено у більшості країн світу.

"В умовах війни військовий збір повинні сплачувати всі. Це наша спільна відповідальність: і фізичних осіб, і ФОПів, і великого бізнесу. Перегляд ставок військового збору та запровадження його для ряду платників податків дозволить отримати в держбюджет додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки та оборони", - заявив міністр фінансів.

Марченко звернувся до народних депутатів.

"У колишнього очільника ФБР Джона Гувера була улюблена фраза: When the going gets tough, the tough get going. Що означає, що, зіткнувшись з труднощами, сильні люди не здаються, а навпаки - проявляють рішучість, щоб здолати перешкоди. І це моє звернення до народних депутатів. Я розраховую на вашу підтримку та рішучість. Окреслена ініціатива має пройти повну процедуру: вона буде розглянута в комітетах, у двох читаннях у Верховній Раді", - сказав міністр.

Минулого тижня ЗМІ повідомили, що Кабінет міністрів готує законопроєкт про підвищення ставок військового збору.

18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення акцизного податку на пальне.

Зараз ви читаєте новину «Велика Британія під час Другої світової збільшила податок до 97,5% і виграла війну - міністр фінансів звернувся до нардепів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути