За оцінкою британського підрозділу Transparency International, у британський ринок нерухомості вкладено щонайменше 4,4 млрд "брудних фунтів"; з них близько 970 млн припадає на багатих росіян.
Британія мусить вибудувати єдину стратегію протидії російському політичному режиму, а також посилити інструменти фінансового тиску на Володимира Путіна і його оточення. Це – головний висновок парламентської доповіді, яку підготував комітет палати представників з міжнародних справ,повідомляє ВВС Україна.
Основою документа стали свідчення антикорупційних активістів і журналістів, а також інформація, яку надали аудиторські фірми та дослідницькі центри.
Серед опитаних були і російські громадяни: так, наприклад, свідчення у британському парламенті давали виконавчий директор Фонду боротьби з корупцією Володимир Ашурков, співзасновник ClampK ("Кампанії за законодавство проти відмивання грошей клептократів через нерухомість") Роман Борисович і опозиціонер Гаррі Каспаров.
Документ, який уклали за підсумками парламентського розслідування, отримав назву "Золото Москви: російська корупція у Великій Британії".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хабар є частиною ведення бізнесу"- ризики української економіки
Велика Британія роками не робила достатньо для того, щоб зупинити потік "брудних грошей" з Росії.
Нинішнє "антивідмивне" законодавство по суті так і не стало ефективним інструментом боротьби з корупціонерами через відсутність політичної волі у британського керівництва.
Коментарі