Продуктові рітейли заявляють, що вартість товарів, які купують українці в супермаркетах і магазинах, вже включає витрати на роботу та обслуговування генераторів.
Водночас витрати, необхідні для роботи супермаркету під час планового відключення, за твердженням представників цих рітейлів, компенсуються з доходів бізнесу. Про це повідомляється в опитуванні представників найбільших торговельних мереж України, яке публікує "Інтерфакс-Україна".
Використання генераторів для роботи торговельних об'єктів під час відключень вдвічі, а іноді втричі дорожче, ніж робота від звичайної електромережі. Такі підрахунки зробили представники мереж супермаркетів "АТБ" і Auchan.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже як у 1990-х: в Україні рекордно зріс індекс цін виробників промислової продукції
Дефіцит електричної енергії змушує виробників товарів, на думку представників торгівлі, включати у вартість продукції певні амортизаційні відрахування щодо експлуатації генераторів, а також компенсаційні виплати для підтримки автономної енергетичної системи виробників.
Регулярні обмеження електричної енергії також вплинули на логістику продуктів для того, щоб скоротити до мінімуму час на доставку і мінімізувати ризики втрати якості продукції.
Деякі супермаркети запроваджують спеціальні алгоритми дій у разі тривалого відключення електричної енергії. Ці алгоритми спрямовані на вивезення продуктів до місць, де можна зберігати їх в охолодженому стані та за належних санітарних умов.
У червні в Україні пришвидшилося зростання споживчих цін до 2,2%. При цьому річна інфляція досягла 4,8%.
Ціни зростатимуть і в найближчі місяці через підвищення тарифів на електроенергію, акцизів та зростання курсу долара.
Коментарі