Про відтермінування будівництва ВЕС "Зофія" у Запорізькій області заявила норвезька компанія Emergy.
На сайті проєкту компанія повідомляє про три основні причини свого рішення:
1) постійні питання із отриманням оплати від ДП "Гарантований покупець", який є покупцем відновлюваної енергії,
2) труднощі із залученням масштабних прямих іноземних інвестицій на український ринок відновлюваної енергетики (частково через геополітичну ситуацію з Росією),
3) короткий проміжок часу, що залишився для будівництва та введення в експлуатацію вітрових електростанцій (відповідно до чинного законодавства, всі проекти відновлюваної енергії мають бути побудованими до кінця 2022 року).
ВЕС "Зофія", розташована в Запорізькій області, після будівництва стане однією з найбільших наземних вітрових електростанцій в Європі. Вітрова електростанція розділена на три етапи: "Зофія 1" на 40 МВт, "Зофія 2" на 300 МВт і "Зофія 3" на 450 МВт.
Спочатку Emergy планувала побудувати етапи "Зофія 1" і "Зофія 2" загальною потужністю 340 МВт за зеленим тарифом. Цей план було переглянуто і компанія вирішила відтермінувати будівництво.
Emergy повідомляє, що розпочала будівництво певної інфраструктури проекту та наразі, перед відновленням будівництва, компанія аналізує альтернативні можливості реалізації електроенергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електростанція працює за найменшого вітру
"За відсутності чіткого бачення процедури аукціонів зі сторони уряду, ми вивчаємо можливості підписання двосторонніх договорів про закупівлю електроенергії з великими споживачами. Поки ми остаточно не знаємо, як буде реалізовано вироблену електроенергію, ми робимо все можливе, щоб підтримувати відносини та виконувати зобов'язання перед ключовими зацікавленими сторонами в Україні та за її межами", - йдеться в повідомленні.
Також компанія запевняє, що незважаючи на складні часи, компанія Emergy залишається відданою Україні, продовжуватиме розвиток найбільшої вітрової електростанції в Європі та сподівається зробити свій внесок у енергетичну безпеку України.
І додає, що будівництва ВЕС "Зофія" сприятиме залученню понад 1 млрд. євро прямих іноземних інвестицій в Україну. А також внесе свій вклад у збереження близько 2 млн тонн CO2.
Більш ніж третина (78%) українців знає про кризові явища в енергетиці.
Серед опитаних більша частина вважає, що ці проблеми пов'язані з непрофесійністю влади (62%) і політичною корупцією (51%).
Коментарі