четвер, 27 грудня 2018 14:04

В уряді відповіли на основні питання про субсидії

В уряді відповіли на основні питання про субсидії
На кожного субсидіанта, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку. На нього надходитиме житлова субсидія у грошовій формі. Фото: Укрінформ

В Україні з 1 січня субсидію почнуть видавати у грошовій формі. На початку 2019-го кошти отримають ті, хто звернувся по субсидію вперше. З 1 травня — люди, які користуються пільгою роками. Зокрема, оформляють допомогу і на літо. Решті домогосподарств гроші почнуть виплачувати з 1 жовтня.

Відповідну постанову Кабмін прийняв 27 грудня 2018-го. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Водночас змінюється алгоритм її виплати, повідомили в уряді.

На урядовому порталі відповіли на основні питання про монетизацію субсидій, які українці запитують найчастіше:

Чи потрібно повторно подавати документи?

Усім отримувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соцзахисту населення. Також надати дозвіл на обробку персональних даних. До Ощадбанку йти не потрібно. Тим, хто звернеться за допомогою вперше 2019-го, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Вони автоматично стають учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно в Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного субсидіанта після опрацювання заяви на монетизацію буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку. На нього надходитиме житлова субсидія у грошовій формі. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів і пільговиків про надходження коштів від держави, їхнє використання та залишок. Після закінчення опалювального сезону - у червні - невикористані кошти перераховуватимуть на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За кордоном субсидії отримують 10-15 відсотків населення. В Україні - дві третини

Як відбуватиметься оплата комуналки?

Усе відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть онлайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк інформуватиме субсидіанта повідомленням на телефон. Для отримувачів субсидій створять персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

Субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика до Ощадбанку. Все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону, українці зможуть забрати з банку готівкою.

Субсидії на оплату ЖКП у листопаді отримували 3,349 млн сімей. Порівняно з січнем-жовтнем минулого року кількість сімей, яким призначено субсидії, зменшилась на 52,6%. У січні-листопаді 2018-го українцям призначили субсидії на 2,23 млрд грн. Це у 1,65 раза менше, ніж за аналогічний період 2017-го, повідомив Держстат.

Зараз ви читаєте новину «В уряді відповіли на основні питання про субсидії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути