До 2030 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України має зрости до понад $450 млрд. Це передбачено планом Національної економічної стратегії, яку три місяці тому затвердив уряд.
Така стратегія повинна виходити щорічно на 7% зростання реального ВВП. Номінально він буде вищий, розповів радник прем'єр-міністра України, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап на телеканалі "Дом".
"Він понад 10% зараз. Уряд вже заклав до бюджету вихід на 5% найближчими роками, і далі цей показник треба покращувати. Його щороку оновлюють. Тобто ті інструменти, які вже впроваджені, дають 5%, а щоб ми отримали 7% зростання, нам необхідно розширити функціонал економічних стимулів, які застосовуються", - розповів радник прем'єра.
За 10 років Україна має подвоїти реальний ВВП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пообіцяли суттєве зростання зарплат
"Відповідно маємо подвоїти той об'єм продуктів і сервісів, який наша країна генерує. Це означає, що номінальний ВВП в міжнародній валюті зросте до $450 мільярдів і вище в порівнянні зі $154 мільярдами минулого року. Ми говоримо про потроєння доходів кожного з нас, для кожного громадянина", - пояснив Криволап.
За його інформацією, зазвичай країни, які збільшували ВВП, в 3,5 раза збільшували витрати на медицину і соціальне забезпечення.
Бюджетна декларація на три роки більше схожа на фантазії. За такий короткий період уряд хоче одночасно і валовий внутрішній продукт наростити, і дефіцит бюджету та державний борг зменшити, розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак.
За його словами, один зі стимулів економічного зростання - збільшення держборгу за рахунок кредитного боргового ресурсу. У такий спосіб можна активізувати економічні процеси і пришвидшити темпи росту ВВП країни. В Україні за підсумками першого кварталу 2021 року падіння ВВП становить 1,1 відсоток. При цьому маємо досить високі темпи падіння головних галузей економіки. Промисловість втратила два відсотки, аграрний сектор – 5, вантажоперевезення - 6, будівництво - 13, порівняно з першим кварталом 2020 року.
Коментарі