Через високу ціну і технічні обмеження будівництво підземних підстанцій для української енергосистеми зараз вважається малоймовірним.
Про це сказав голова Офісу ідентифікації та протидії загрозам об'єктам критичної інфраструктури Укренерго Сергій Назаренко, пише "Інтерфакс-Україна".
"Думаю, нам рано ще закопувати нашу енергосистему під землю. Вона ще попрацює. Так, це робиться в деяких країнах, наприклад, у Японії, але там це пов'язано з дефіцитом місця. У нашому випадку через вартість, час та технічні проблеми такі рішення є досить проблематичними, особливо у короткостроковій перспективі", - пояснив він.
Для підземних підстанцій необхідне спеціальне обладнання, зокрема технологій на основі елегазу. Це суттєво підвищує витрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На відновлення потужностей української енергетики знадобляться роки - The New York Times
"Будівництво підземної підстанції у кілька разів дорожче, ніж наземної, навіть без урахування систем захисту. Елегазові технології, які необхідні для таких об'єктів, є дуже дорогими", - повідомив Назаренко.
Він звернув увагу на складнощі у відновленні підземних об'єктів у разі їх пошкодження високоточною зброєю. Це робить такі проєкти ще більш ризикованими.
Через відсутність захисту на деяких підстанціях, які відповідають за живлення великих міст, під час обстрілу там було пошкоджене важче обладнання. Знадобиться час на відновлення електропостачання у повному обсязі, розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
За його словами, запровадження щонайменше трьох черг відключень пов'язане з необхідністю терміново відновлювати високовольтні підстанції.
Коментарі