Сьогодні НБУ п'ятий раз за рік знизив облікову ставку. Цього разу вона зменшилася на 0,5% до 15%. Під такі відсотки банки позичають гроші у Нацбанку. Для фінансистів це - позитивний сигнал, який дещо знизить вартість кредитів. Але суттєвіше знизять відсотки за депозитами.
Зниження облікової ставки обумовлене зниженням ризиків інфляції, інформують на офіційному сайті регулятора.
"Динаміка споживчих цін в останні місяці відповідала прогнозу Національного банку, опублікованому в інфляційному звіті за липень 2016 року. Так, у серпні 2016 року інфляція становила у річному вимірі 8,4%", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дозволив знімати більше валюти
У НБУ зазначають, що такі показники зумовили низький попит, високу пропозицію продовольства та стриману грошово-кредитну політику. На цьому тлі подальше покращення продемонстрували також інфляційні очікування як серед населення, так і серед бізнесу та експертної спільноти.
"Економічну активність поступово відновлюють – у ІІ кварталі зростання реального ВВП прискорили до 1,3% у річному вимірі. У липні зростання індексу випуску базових галузей зберіглося на рівні 1,7% у річному вимірі", - говориться у повідомленні.
Експерти зазначають, що облікова ставка 15% - це дуже багато для відновленні кредитування купівлі нерухомості та авто. В Єврозоні середня облікова ставка - 3% річних, зокрема, в Польщі - 2%, у Туреччині - 4%, а в США - від 0,25% до 0,5%.
Коментарі