Споживчі настрої в Україні повернулися на рівень 2017-2018 років. Індекс впав до мінімуму та становить 62,4 п., що на 9,2 п. нижче, ніж у вересні.
Про це свідчить дослідження компанії Info Sapiens.
"У жовтні 2020 року зафіксовано мінімальне значення індексу споживчих настроїв за період із січня 2019-го. Мінімуму сягнули індекси очікуваного розвитку економіки в найближчий рік і 5 років. Ці індекси істотно зросли у квітні торік після президентських виборів", - коментують аналітики.
У жовтні також зменшились інші складові індексу споживчих настроїв, але не дійшли до мінімуму останніх 2 років. Мінімальне значення індексу поточного особистого матеріального становища зафіксували в червні 2020-го, а індексу доцільності робити великі покупки - у квітні 2020 року.
Індекс поточного становища скоротився і становить 54,9, що на 9,8 п. нижче за показник минулого місяця. Індекс економічних очікувань у жовтні скоротився на 8,7 п. та становить 67,4.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На одну квартиру претендують 10 людей: як змінилася вартість оренди житла
Індекс споживчих настроїв - це провідний показник оцінки тенденцій на споживчому ринку, що використовують у всьому світі. Цей показник є прогнозним індикатором потенційної зміни споживчого попиту в наступних періодах. В Україні він визначається по щомісячному дослідженню очікувань домашніх господарств і їхньої оцінки поточного стану економіки та добробуту.
Падіння індексу свідчить про сильне відчуття невизначеності споживачів і стратегію обережної споживчої поведінки.
Коментарі