У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2306-а "Про електронну комерцію", який пропонує дозволити укладання дистанційних договорів навіть без цифрового підпису.
Такі документи можна буде використовувати для судового вирішення спорів, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Клик в законе".
Документ розроблений групою народних депутатів від фракцій "УДАР" і Партії регіонів на чолі з Ольгою Бєльковою.
Зараз, незважаючи на те, що існують закони "Про електронний документообіг", "Про електронний цифровий підпис", правова база електронного бізнесу залишається фрагментарною.
Відповідно до нового законопроекту, всі укладені між продавцем і покупцем договори будуть мати юридичну силу. Таким чином, порушення прав будь-якої з сторін електронної угоди можна буде захистити в судовому порядку, а угода не може бути визнана недійсною тільки тому, що вона укладена в електронній формі.
Автори законопроекту пропонують дозволити використання одноразових цифрових ідентифікаторів поряд з цифровим підписом. Це буде набір чисел або букв, які будуть відправлені учаснику договору на мобільний телефон або електронну пошту.
Документ також передбачає, що продавець або постачальник послуг повинен буде в договорі надати повну інформацію про себе. Це має знизити ризик шахрайства.
Більш чітко в запропонованому документі прописуються права споживачів - вони зможуть протягом 14 днів повернути товар в інтернет-магазин. Зараз цього вдається домогтися тільки при покупці у великих магазинах. Втім, застосування касового апарату в сфері електронної торгівлі буде необов'язковим, тобто касові чеки видаватися не будуть.
Коментарі
4