Опалювальний сезон 2022 – 2023 буде важким для України. Влада готується до різних сценаріїв. Всі тарифи залишаються без змін.
Україна накопичує газ, вугілля та готує цивільні об'єкти. Російські терористичні акти направлені не лише на цивільну, але і на критичну інфраструктуру, розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє "24 канал".
"У нас створений відповідний штаб на найвищому рівні. Така підготовка включає чотири основні аспекти", – пояснив він.
Аспекти підготовки до опалювального сезону:
достатня кількість запасів газу;
достатня кількість запасів вугілля;
готовність енергогенеруючих підприємств та інфраструктури;
підготовка до екстрених ситуацій.
Станом на сьогодні Україна вже має 11,3 млрд кубів газу. Всього з початку 2022 року було закачано майже 3 млрд кубометрів блакитного палива.
Також було створено можливості для фізичного реверсу газу з Європи. Попри війну видобуток газу державною компанією "Укргазвидобування" майже не зменшився. Нафтогазу поставлене завдання до початку опалювального сезону мати у сховищах 19 млрд кубометрів газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС готується до відключення російського газу
Є достатня кількість запасів вугілля – станом на середину липня – це 1,5 млн тонн вугілля, що у 2,5 раза більше, ніж визначені офіційними документами гарантовані запаси на цей час, повідомив прем'єр.
Продовжується нарощування і власного видобутку вугілля. Поставлена задача сформувати запаси в понад два млн тонн.
Держава також працює над готовністю енергогенеруючих підприємств та об'єктів інфраструктури:
у середньому вже на третину виконані роботи з підготовки об'єктів теплопостачання, житлового фонду та об'єктів соціальної сфери до опалювального сезону;
виділено майже 300 мільйонів гривень на ремонти трьох ТЕЦ у Чернігові, Кременчуці та Охтирці. Продовжуються ремонти котелень та ліній електропередач.
Уряд виділив 1,4 мільярда гривень на закупівлю резервного обладнання для регіонів, у яких можуть виникнути екстрені ситуації.
Влада домовилась зі Світовим банком та ЄБРР про виділення Україні більш ніж 500 мільйонів доларів для підготовки до опалювального сезону.
Україна також планувала затвердити Спільну декларацію про асоціацію між Урядом та Міжнародним енергетичним агентством для посилення нашої співпраці та взаємодії.
В опалювальному сезоні 2022–2023 років субсидії продовжать виплачувати. На них не вплине війна з Росією, написав Шмигаль.
Коментарі