Четвер, 15 жовтня 2020 10:28

В Естонії не раді українським заробітчанам через мову

В Естонії не раді українським заробітчанам через мову
Багато українських заробітчан працюють у галузі будівництва. Фото: pixabay

Через мовну та економічну причини міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме не схвалює масової трудової міграції з України в Естонію.

Про це естонський урядовець розповів Deutsche Welle.

За словами Хельме, для цього є 2 причини. Одна з яких - мовна проблема в Естонії.

"Українці не розмовлятимуть тут естонською, вони розмовлятимуть російською. Я розумію їх дуже добре, це для них легше і вони поповнюватимуть російськомовне населення в Естонії. Ми проти того", - додав Хельме.

Естонський міністр наголосив, що треба зважати на статистику і кількість населення у країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для заробітчан можуть покращити умови праці: деталі

"В Естонії мешкає близько мільйона естонців. Ми бачимо статистику - десятки тисяч українців перебрались до Естонії. Це чимало для країни. Якби нас було 100 мільйонів, то нехай би приїздили 100 тисяч українців", - сказав він.

Урядовець наголосив, що не можна порівнювати ситуацію в Естонії з Литвою, де до притоку українських трудових мігрантів ставляться досить позитивно.

"В Естонії десь 25% людей користуються, насамперед, російською мовою. У Латвії таких близько 40%. У Литві - 15%. Там немає ситуації, що литовська мова може через деякий час опинитись у меншості. У нас і в Латвії ця небезпека існує", - пояснив естонський урядовець.

Він також вказав і на економічні причини, з огляду на які наплив українських трудових мігрантів не є, з його точки зору, бажаним.

"Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди - і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти", - пояснив урядовець.

В Естонію протягом останніх років прибули понад 25 тис. трудових мігрантів з України. За І півріччя 2018 року на українців припало близько 80% виданих посвідок на проживання в Естонії.

За даними статистичного відомства країни, на 1 січня 2020 року в Естонії проживали 1 328 360 людей.

Зараз ви читаєте новину «В Естонії не раді українським заробітчанам через мову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25455
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути