Ексклюзиви
Середа, 25 листопада 2020 17:13

Уряд схвалив проєкт держгарантій для підтримки бізнесу в Україні

Уряд схвалив проєкт держгарантій для підтримки бізнесу в Україні
Мова йде про додаткові 5 млрд грн. Фото: pexels.com

Кабмін підтримав запуск програми портфельних гарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу. Агентом гаранта призначили "Укрексімбанк".

Мова йде про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на те, щоб здешевити позики для ще більшої кількості підприємств. Це має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк гарантій може бути від 1 до 10 років. Держава гарантуватиме до 80% тіла кредиту, який підприємець бере в банку.

Також постанова встановлює порядок відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії, та умови надання державних гарантій на портфельній основі, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

З банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років, державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов'язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом, а кредитори формують портфель кредитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полюють на "смачну" заставу: українців попередили про шахрайства з кредитами

До портфелю кредитів, який може бути частково забезпечено державними гарантіями, може бути включено кредити, які:

- надаються суб'єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, строк ведення господарської діяльності яких перевищує 1 рік та які не є банкрутами та/або проти них не порушено справи про банкрутство;

- надаються на фінансування інвестиційного проєкту, інвестиційні цілі, а також на рефінансування заборгованості за іншими кредитами, включаючи кредити за програмою "5-7-9";

- надаються у гривні строком від 1 до 10 років у сумі не більше 100 млн грн за ставкою не вище UIRD +6%; та додаткове забезпечення, за якими надається позичальниками в обсязі не більше як 60% від суми кредиту з урахуванням коефіцієнтів ліквідності НБУ;

- надаються на незаборонену законодавством діяльність.

Також уряд визначив АТ "Укрексімбанк" агентом гаранта, до повноважень якого належить перевірка правильності отриманих від банків документів, оцінка та моніторинг портфелю кредитів тощо.

Мінцифри запускає проєкт "Життєвий цикл" підприємця. Нова екосистема вирішуватиме питання регуляторної політики, оподаткування та надаватиме доступ до мікрогрантів, грантів, кредитування та інвестицій.

Зараз ви читаєте новину «Уряд схвалив проєкт держгарантій для підтримки бізнесу в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26249
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути