Комунальні служби можуть відсудити квартиру, якщо борг за комунальні послуги перевищує 14,5 тис. грн. Про це Gazeta.ua розповів юрист Олександр Босенко.
"Держава має право відсудити нерухомість за заборгованість за житлово-комунальні послуги, але це не є обов'язком. Зараз діє мораторій на відчудження нерухомого майна, якщо особа є власником одного нерухомого майна і борг не перевищує десяти мінімальних заробітних плат. На сьогодні це 14,5 тис. грн. Однак навіть якщо заборгованість перевищує цю суму на 2-3 гривні, а власник володіє ще одним помешканням, держава може подати до суду і в подальшому продати квартиру з торгів", – пояснює Олександр Босенко.
За його словами, навіть прописані у квартирі непрацездатні особи і діти з правової точки зору не можуть завадити відчудженню квартири за борги. Таку квартиру просто буде важче продати.
"Однак продаж нерухомого майна - це крайній захід. Перед тим, як подавати в суд, боржника попереджують, дають час виплатити заборгованість, за рішенням суду накласти арешт на рухоме майно. Борг можна реструктуризувати і виплатити щонайбільше за 60 місяців", – говорить Босенко.
З 2010 року спори через заборгованість за комунальні послуги розглядаються у наказовому порядку.
"Це означає, що судовий розгляд відбувається без залучення сторін - позивача і відповідача. Він значно швидший. Ризики для боржників у тому, що можливе неповне з'ясування обставин у суді", – веде мову Босенко.
Читайте також: Як вплине подорожчання комуналки на ринок оренди?
Нагадаємо, в Луцьку за борги за "комуналку" продали квартиру.
Коментарі
2