Українські законотворці пропонують рахувати загальний прибуток на сім'ю, та залежно від цього визначати, скільки податків сплачувати. Такою схемою, наприклад, уже давно послуговуються у США та Європі. І це дає змогу великим родинам заощаджувати чималі суми.
Маєш сім'ю, дбаєш про когось - менше віддавай державі. Так виглядає оподаткування по-німецьки. В країні існують 6 податкових класів. Вони дозволяють зекономити тим, хто насправді цього потребує. Хольгер та Сільке живуть за найпопулярнішою тут схемою - 3 клас+5-ий. Чоловік платить більше, дружина менше. У сумі вони заощаджують кілька тисяч євро щороку,- повідомляє ТСН.
Частково перейняти німецький досвід і спростити життя українцям хочуть законотворці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкова придумала, як врятувати 100 мільярдів від виведення в офшори
Катерина Лук'янова, автор законопроекту, розповіла: "Ми пропонуємо оподатковувати не громадянина, а домогосподарство".
Тобто, людей, що живуть під одним дахом на спільні гроші. Для них рахуватимуть загальний місячний прибуток та ділитимуть на кількість людей. Від цього залежатиме ставка податку.
Наприклад, якщо на одну людину припадає менше 567 гривень, то із зарплати вона платитиме лише 5% податку. Якщо більше 11 тисяч - то вже 20%.
Якщо більшість громадян перейде на таку схему - то оподаткування буде від 5 до 10%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров не бачить необхідності запроваджувати податок на продаж валюти
За даними Держкомстату, більше половини українців від нового оподаткування лише б виграли.
Водночас, визнає автор закону, щоб менше платити спочатку треба закон ухвалити. Стара Рада документ навіть не розглянула. А чи ідея "віддавати більше" зацікавить нових депутатів — питання. Українські законотворці пропонують рахувати загальний прибуток на сім'ю
Коментарі
8