На ринках почали продавати вирощені в Україні персики. Середня ціна 35 грн/кг.
"Наших персиків багато, а продають в Україні імпорт. Бо персики для виробництва ми не вміємо вирощувати. Сезон на півдні України починається і закінчується турецькими персиками й абрикосами. Люди вміють виростити, збільшити кількість, дати один сорт і калібр. Так, якісь вони зеленуваті й твердуваті, якісь не наші, не ароматні. Але вони щодня у вас на прилавку. А наші персики зібрали за два тижні, продали за дві копійки - і закінчився сезон. От вам і сезон персиків в Україні. За 16 років із персиками й абрикосами поштовху зовсім не бачив, як і у випадку з виноградом. Це проблемні позиції", - розповів Gazeta.ua Олександр Хорєв, керівник проєкту "АПК-інформ: овочі та фрукти".
Оптові ціни на українські персики від виробників - від 15 грн до 30 грн.
"На вітчизняні персики собівартість уже вісім гривень. Вони десь дрібні, різного розміру. На місцевих ринках у регіонах виробництва можете купувати вітчизняний персик. Але якщо зайдете в супермаркет, на жаль, побачите імпорт. Туреччина — основний постачальник, бо це дешево. Іспанська продукція також є цього сезону, але вона дорожча. Щось завозять із Греції. Але найбільші обсяги з Туреччини", - додав Олександр Хорєв.
На імпортні персики ціни стабільно триматимуться до кінця сезону.
"Гуртова ціна — у межах одного долара. Персики вигідно завозити, перевозити й продавати. Зниження вартості не буде. Імпортери системно розподіляють продаж на весь сезон", - підсумував експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овочі борщового набору подешевшали — огляд цін
Турецькі персики в супермаркетах продають за 60 грн/кг. На українські ціна в магазинах — 50 грн/кг. Іспанські нектарини на ринках коштують 110 грн/кг.
За тиждень в Україні різко обвалилися ціни на лохину. Місяць тому в супермаркетах і на ринках лохина коштувала 500 грн. Нині в роздріб її продають за 200-220 грн/кг
Зараз в Україні триває активне збирання лохини. Для неї цього року сприятлива погода. Виробники оголосили про хороший урожай.
За останні чотири роки площі під лохиною в Україні збільшилися вшестеро. На початок 2021-го нею засаджено майже 3 тис. га. З'являються нові виробники, розширюються ті, що є.
Коментарі