
З вимаганням хабаря за лікування протягом останніх 12 місяців стикалися 9,1% українців.
У той же час 51,3% респондентів сказали, що від них не вимагали заплатити хабар, а 36,3% не відвідували медичних закладів, свідчать дані опитування КМІС.
Однак 16,6%повідомили, що робили подарунки. Наприклад, алкоголь, цукерки, білети на концерт тощо за лікування протягом останніх 12 місяців. Не робили таких подарунків 45,1% респондентів.
Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом березня 2019-го. Польовий етап тривав з 21 по 29 березня. Всього було опитано 1200 респондентів, які проживають в Україні, окрім окупованих Росією територій. Максимальна похибка - 4,3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман назвав зарплату, яка змотивує українців не їхати за кордон
У Дніпрі в чоловіка вимагали заплатити гроші, щоб отримати з моргу тіло його матері.
Хабар у розмірі 2,5 тис. грн за покійну вимагала санітарка. Вона аргументувала це тим, що працівники моргу взули й одягли жінку. Але одяг на покійниці був свій, а тіло з лікарні родичі доставили самі.
Коментарі