Україна за 7-10 років може збільшити власний видобуток вуглеводнів до рівня, який дозволить відмовитися від їх імпорту.
Таку думку висловив голова Державної служби геології і надр (Держгеонадр) Едуард Ставицький.
"Сьогодні на балансі в Держфонді корисних копалин стоїть приблизно 1,1 трлн м куб газу та порядку 130-150 млн тонн нафти з газовим конденсатом. Через 7-10 років Україна зможе повністю забезпечити себе газом і нафтою, виключивши закупівлю імпортних енергоресурсів", - сказав він.
За його словами, основний потенціал для збільшення видобутку закладений в акваторії Чорного та Азовського моря.
"Умовно, 2/3 приросту запасів закладено саме на шельфі. Приблизно від 2 до 10 трлн куб. м", - зазначив Ставицький.
Він додав, що також йде серйозна робота з вивчення потенціалу великих площ з родовищами газу з нетрадиційних джерел у Донецько-Дніпровському басейні та Придніпровській западині.
"Потенціал збільшення досить серйозний. Але до цього питання потрібно підійти обережно: щоб за 100 років не вибрати запаси, залишивши нашим нащадкам "порожню землю", - підкреслив глава Держгеонадр.
Говорячи докладніше про видобуток газу з нетрадиційних джерел, Ставицький зазначив, що серйозність перспектив підтверджує інтерес до цього сектора таких найбільших світових компаній, як Shell, яка вже підготувала проекти робіт, окупності та видобутку по Юзівській газовій площі і готова за найближчі три роки вкласти в освоєння кілька мільярдів доларів.
Він додав, що Юзівська площа - величезний і дуже перспективний об'єкт, тому не дивно, що нею цікавляться такі компанії як ExxonMobil і "ДТЕК Нафтогаз". Крім цього, "ДТЕК Нафтогаз" фінансує роботи на прилеглих до Юзівської площах.
"На західній Україні інвестори, зокрема Chevron, проявляють інтерес до Олеської площі (розташована на території Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. - ред). Це об'єкт площею близько 7 тис. кв. км. На жаль, виставлення цього об'єкту на конкурс щодо УРП з незрозумілих причин загальмоване місцевими облрадами", - сказав Ставицький.
За його словами, відомство домагатиметься, щоб питання подібного характеру у сфері надрокористування ухвалювали безпосередньо на найвищому державному рівні: президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів.
Коментарі
1