Україна готова постачати до Німеччини свою електроенергію. Це допоможе Берліну впоратися з енергетичною кризою, яка викликана рішенням позбутися від російського газу.
Міністр енергетики Герман Галущенко назвав цей намір ФРН "геракловим завданням". Наголосив, що Київ готовий надати підтримку Берліну, німецькому виданню Wirtschaftswoche.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація на Запорізькій АЕС напружена – мер Енергодара
Очільник Міненергетики заявив, що українська енергетика продовжує стабільно працювати попри війну. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже не залишилося. З 16 березня Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі і може постачати електроенергію на європейський ринок.
Галущенко також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливою з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної та вітрової. Він сподівається, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в ЄС, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.
В Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п'яте – в Європі.
Німеччина після аварії на японській АЕС "Фукусіма-1" вирішила відмовитися від атомної енергії як небезпечної. З 19 АЕС, що діяли раніше, залишилося три; всі вони перебувають у процесі виведення з експлуатації. Їх планують вимкнути до кінця 2022 року.
Коментарі