Україна не відповідає закладеному в угоді про зону вільної торгівлі з ЄС положенню про "сталий розвиток" з цілої низки пунктів.
Про це заявив економіст, доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Шевченка Сергій Козьяков.
За його словами, низка принципових положень Податкового кодексу прийнято дуже поспішно.
"Чинним Податковим кодексом встановлено принцип стабільності, згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. При цьому податки і збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. Проте сама ж Верховна Рада дуже швидко і порушила цю норму. Спочатку, наприклад, послуги, надані юридичними та консалтинговими компаніями, були звільнені від сплати ПДВ, а потім - у тому ж році — було повернено колишню норму, відповідно до якої ці ж послуги знову підлягали оподаткуванню ПДВ", - зауважив економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща застерегла Януковича: торгуючись з ЄС, можна переоцінити свої сили
На думку Козьякова, ще більше принцип сталого розвитку порушується у Правилах вступу до вищих навчальних закладів.
"Зміни, які торкаються близько двох мільйонів громадян України, приймаються щорічно останні років двадцять, незалежно від того, хто займає посаду профільного міністра. Між тим, якщо доводиться змінювати правила в цьому році, то це означає, що правила, прийняті в минулому році, мають недоліки. Але ж так відбувається щороку", - наголосив експерт.
Коментарі
1