Україна 2019 року заробила на медичному туризмі $182 млн. За рік прийняла близько 65 тис. пацієнтів з-за кордону. За словами віцепрезидента Української асоціації медичного туризму Ігоря Торського, 2018 року для лікування в Україну приїхали близько 60 тис. іноземців.
"Медичні туристи 2018 року витрачали в середньому $2500 за одну подорож, тоді як 2019 року ця сума збільшилась і склала близько $2800 за поїздку, — Ігор Торський.
Щодо географії в'їзного медичного туризму, до нас їдуть люди з Ізраїлю, Іспанії, Італії, Бахрейну, Саудівської Аравії, Іраку, ОАЕ, Казахстану, Грузії та Узбекистану, пише видання "Дело".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печінка – 855 тис., серце – 535 тис. грн: встановили ціни на пересадку органів
За словами Марини Радової, голови Управління туризму КМДА, пацієнти з інших країн їдуть до нас завдяки розвиненим репродуктології, реабілітації, пластичній хірургії, стоматології, кардіохірургії та лікуванню хвороб зору. Тому столичні чиновники в кооперації із львівськими колегами проведуть у квітні форум медтуризму — Global Healthcare Travel Forum — що, за оцінками, дасть змогу збільшити кількість медтуристов на 10–15%. Захід відбудеться в Києві, Львові та Трускавці.
З 1 квітня 2020-го запрацює програма медичних гарантій для населення для всіх видів допомоги –первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. У бюджеті-2020 на це заклали 72 млрд грн. Програму фінансуватимуть через Національну службу здоров'я України.
Коментарі