Україна поступилася місцем Російській Федерації на світовому ринку зерна через запровадження експортних мит на зернові.
Таку думку висловив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа в ефірі Першого ділового каналу.
"Своїми діями в цьому році українська влада, парламент, які запропонували експортні мита, вони зробили Росії дуже великий подарунок. По суті, українські селяни не поспішають продавати зерно. За таких умов продають лише через безвихідь ті, кому нема що робити. Решта продають ріпак або будуть продавати соняшник, але не зерно, тому що на ньому багато не заробиш", - сказав він.
За його словами, українським аграріям все ж доведеться продавати зерно.
Читайте також: Україна втратить 6 мільярдів через мита на експорт зерна - аграрії
"Питання не в тому, що треба гасити кредити банків, а у тому що необхідно фінансувати наступний цикл польових робіт. Від того, які доходи отримають аграрії зараз, значною мірою залежить і їхня позиція щодо площ озимих і ярих зернових культур, але більшою мірою це впливатиме на застосування технологій. Залишати площі без обробітку зараз дороге задоволення", - зазначив експерт.
Лапа також підкреслив, що галузь нині працює не на те, щоб заробляти прибутки і вкладати їх у розвиток виробництва, а на наповнення бюджету.
"Ясно, що така ситуація навряд чи може сподобатися інвесторам. Якщо така політика буде продовжена, то капіталізація може просідати й надалі. Це не просто зменшення грошей у чиїйсь кишені. Від капіталізації розраховуються кредитні ліміти і багато чого іншого. Якщо капіталізація падає, це означає, що залучення фінансів в АПК значно знижується, це рубає перспективи галузі на роки уперед", - наголосив він.
Коментарі
4