Більшість українців схвально ставляться до ідеї запровадження економічного паспорту.
53% схвалили її, 28% - ставляться нейтрально, 16% - негативно. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" 6-8 грудня 2021 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економічний паспорт українця: чи заплатять олігархи майбутнім поколінням
Водночас 32% опитаних добре обізнані про ідею, 40% - щось чули про неї, 28% - нічого невідомо про ініціативу. Серед добре поінформованих про ініціативу підтримують її 62%, 25% - не підтримують.
Повнолітні українці, що народилися з 1 січня 2019 року, отримають понад 620 тис. грн кожен. Крім того, що треба народитися 2019-го, потрібно виконати ще дві умови: мати українське громадянство й проживати на території України впродовж останніх п'яти років. В Офісі президента прогнозують, що виплати мають з'явиться 2037 року. Загалом у цей рік доведеться сплатити 191 млрд грн.
Законопроєкт про економічний паспорт, внесений президентом на розгляд Верховної Ради, передбачає створення фонду майбутніх поколінь - державні внески здійснюватимуть щороку на кожного учасника фонду до досягнення ним 18 років.
Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді два законопроєкти щодо запровадження економічного паспорту. У владній команді очікують, що діти, які матимуть економічний паспорт і отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів, на момент досягнення повноліття матимуть на рахунках $10 тис. в еквіваленті в гривнях з урахуванням інфляції.
Коментарі