Заради зарплати у $3 тис. більшість українців готові піти на жертви: працювати у вихідні, не брати відпусток, менше спілкуватися із рідним.
Такого висновку дійшли соціологи міжнародного порталу працевлаштування HeadHunter. Відповідне дослідження вони провели спільно із з тижневиком "Коментарі" та сайтом Сomments.ua.
За словами керівника дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua Уляни Ходорівської, лише третина з опитаних не готова нічим жертвувати заради високооплачуваної роботи.
"Готовність працювати понаднормово, очевидно, пов'язана з низьким добробутом, адже 40% опитаних сказали, що їм не вистачає грошей, аби бути впевненим у завтрашньому дні, 15% мають труднощі із забезпеченням своєї сім'ї, а 8% взагалі не можуть купити найнеобхіднішого", - зазначила вона.
Згідно з результатами дослідження, позитивно оцінює свій добробут третина респондентів, впевнені у завтрашньому дні - 11%, а 2% можуть дозволити собі різні забаганки та покупки. Ще 17% забезпечують свою сім'ю всім необхідним. У країнах Західної Європи та США населення готове більше працювати та менше бачити свою родину для зарплати у десятки разів вищої, ніж в Україні.
"Там інші цінності суспільства. Наприклад, у суспільстві США основними ціннісними категоріями є добробут, комфорт, багатство. Вся суспільна й державна система побудовані так, що людина, яка прагне розбагатіти, зробить це без проблем. Їй ніхто не буде заважати. На це працює і освітня система, і банківська, і менеджмент. У країнах Європи це трохи не так, там більше акцент на комфортний рівень життя, його можна мати і без надвеликої зарплатні", - розповіла виконавчий директор Українського наукового клубу, професор кафедри інформаційно-аналітичних методів та євроінтеграції Національного педагогічного університету імені Драгоманова Наталя Шульга.
Експерт зауважила, що в Україні поки не зрозуміло, яка ціннісна система будується, який клас хоче розвивати держава.
"Вільного підприємництва немає. Державної політики, спрямованої на добробут, не існує. Є лише якісь проміжні форми. Останнім часом все більше політологів і психологів схиляються до думки, що у нас зараз якась нова форма феодалізму. Бо є псевдокороль із своєю сім'єю, і є васали, які йому мають сплачувати данину. Така політика сприяє тому, що все більше розумної та освіченої молоді виїжджає працювати і жити за кордон", - розповіла Шульга.
Коментарі
21