За вересень-червень з Україною було експортовано 117,9 тис. тонн цукру, що є безпрецедентним показником останнього десятиріччя. Левова частка експорту цукру припадає на весняно-літній період, протягом якого було поставлено на зовнішні ринки 90% зазначеного обсягу.
Про це повідомили в асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), пише "ЛІГАБізнесІнформ".
Незважаючи на песимістичні настрої учасників ринку цукру щодо перспектив експорту даного продукту на початку сезону, сприятлива світова цінова кон'юнктура і зниження українських цін, викликане профіцитним внутрішнім балансом, дозволили відновити Україні статус нетто-експортера цукру в 2012 році, зазначають експерти асоціації.
"Тенденція до відновлення експорту цукру з України є частково вимушеною через падіння внутрішніх цін (за даними експертів УКАБ, станом на 12 липня оптова ціна на цукор в Україні становила близько 625 доларів за тонну, тоді як на Лондонській біржі - 650,8 доллара за тонну) і частково закономірним результатом розвитку цукробурякового комплексу в останні роки", - прокоментував експерт аграрних ринків асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький.
За його словами, в Україні є всі передумови, щоб виробляти конкурентоспроможний на світовому ринку цукор, починаючи від порівняно сприятливих для вирощування цукрових буряків природно-кліматичних умов і закінчуючи наявністю передових компаній, що постійно інвестують в підвищення ефективності виробництва цукрових буряків і цукру. Також налагодження експортних поставок є важливим фактором вирівнювання зовнішньоторговельного балансу, що дозволяє "залагоджувати" коливання внутрішнього виробництва.
Згідно з прогнозами УКАБ, в наступному маркетинговому році буде вироблено близько 1,8 млн тонн бурякового цукру, що, враховуючи значні нинішні перехідні запаси, буде достатньо, щоб повністю задовольнити внутрішній попит без потреби в імпорті цукру-сирцю. Також дані обсяги виробництва дозволять, за словами аналітиків, зберегти присутність на зовнішніх ринках і забезпечити поставки в країни, що імпортують український цукор сьогодні.
Коментарі
9