
Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт №13256, який передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу для впровадження угоди про копалини між Україною та Сполученими Штатами.
Про це повідомила очільниця комітету Роксолана Підласа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угода про копалини зі США: Зеленський підписав закон
За її словами, ці зміни необхідні для наповнення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, створеного в межах двосторонньої угоди.
Згідно з проєктом, українська частка у фонді формуватиметься за рахунок 50% доходів, отриманих після набуття чинності угодою, а саме:
- ренти від видобутку нафти, газу, газового конденсату та інших корисних копалин за новими ліцензіями;
- коштів від видачі нових спеціальних дозволів на користування надрами;
- доходів від реалізації державної частки продукції за новими угодами про розподіл продукції.
Усі ці надходження спрямовуватимуться до спеціального фонду державного бюджету, а звідти - до інвестиційного Фонду відбудови за рішенням головного розпорядника коштів, яким, ймовірно, стане Міністерство економіки.
Підласа підкреслила, що якби угода діяла з 2019 року, внесок України до фонду вже міг би перевищити 3 млрд грн.
12 травня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ратифікацію угоди про корисні копалини та створення інвестиційного фонду відбудови між Україною і США.
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що угода про корисні копалини є справедливою - передбачаються значні зобов'язання з боку США.
Рідкісноземельні метали використовуватимуться у сфері розвитку штучного інтелекту та виробництві зброї, пояснив він.
Коментарі