Ексклюзиви
понеділок, 30 березня 2015 16:45

У столиці закриваються інтернет-магазини

У столиці закриваються інтернет-магазини

У Києві продовжують закриватися інтернет-магазини. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів киянин Богдан Сорока.

"Я закрив інтернет-магазин одягу, у який вклав понад 200 тисяч гривень, – каже Богдан Петрович. - Товар, який лежав на складі, розпродую у магазині свого племінника в Житомирі".

18 тис. грн Богдан Сорока заплатив за сайт для свого інтернет-магазину.

"Проконсультувалися з двома хлопцями, які в інтернеті роблять сайти для магазинів, - розповідає Богдан Петрович. - Заплатив їм 18 тисяч гривень. За місяць зробили мені сайт. Почали торгувати одягом з Європи. То був серпень 2013. Євро був по 10.80, долар по 8. Нічого не віщувало, що гривня впаде настільки. Спочатку працювали лише як посередники. Виставляли на сайт фото і ціни товарів з надбавкою у 20 відсотків. Реального заробітку виходило процентів 10. Бо треба було ще сплатити доставку по Європі і Україні".

Сайт наповнював син Петро, взяли на роботу кур'єра.

" Наша трикімнатна квартира на Нивках перетворилася на офіс і склад, - каже Сорока. - Добре продавалися дитячі і жіночі речі, бо 90 відсотків покупців були жінки. Торгувати було вигідно. На деяких групах товарів, які в Польщі чи Німеччині купували по акційній ціні, заробляли вдвічі. Дитячий комбінезон могли купити в Німеччині за 9 євро, на наші 100 гривень, а перепродати за 200".

За словами власника інтернет-магазину, торік продажі впали спочатку на третину, а потім – на половину.

"Ми змушені були підняти ціни. По акційних розпродували лише той товар, який закупили за старим курсом до подорожчання, - говорить колишній підприємець. - Наприклад, сукня, яка торік в німецькому інтернет-шопі коштувала 7-8 євро, тепер 17. На наші гроші 320 гривень. Щоб заробити, ми повинні її продати хоча б за 450. Але покупцю дешевше сходити в магазин, поміряти і пощупати плаття, за яке заплатить 300. Зникає сама суть, що в інтернеті купувати дешевше".

"Через кризу збанкрутилися не тільки ми. Я міг ще рік чи два вкладати гроші, але прийняв рішення закрити магазин. Найближчі два роки треба перечекати. Радився з людьми, які консультують приватних підприємців. Кажуть, з бізнесом треба зачекати до осені 2016 року".

Зараз ви читаєте новину «У столиці закриваються інтернет-магазини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути