Державна податкова служба офіційно затвердила параметри, за якими будуть шукати мінімізаторів податків, і низку внутрішніх документів, що регламентують проведення кампанії з відпрацювання підприємств "групи ризику".
Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.
Зокрема, у податковій відзначають, що чітко викладені критерії відбору та класифікації суб'єктів господарювання (СГД) за категоріями "вигодонабувач", "транзитер", "податкова яма".
Також складено алгоритм визначення переліків ризикових СГД.
Крім того, ДПСУ створить в регіонах робочі групи з відпрацювання підприємств "групи ризику".
"Багато підприємств приховують свій прибуток різними методами. Зароблені гроші "розмивають" із залученням фіктивних фірм, конвертаційних центрів, транзитних груп, "податкових ям", - зазначив заступник голови ДПСУ Олександр Клименко.
"Ми покінчимо з цим. У нас розроблена методика, яка дозволить визначити такі підприємства, зруйнувати побудовану схему і змусити несумлінних платників з реального сектора економіки повернути кошти в бюджет", - наголосив він.
На сьогодні вже заплановані технічні навчання для фахівців, які будуть залучені до цієї роботи.
Податківці в регіонах за допомогою експертів з центрального апарату відомства будуть вивчати законодавчі акти і методичні рекомендації, необхідні для комплексного відпрацювання підприємств "групи ризику".
"У деяких підрозділах, на жаль, рівень готовності до ефективної боротьби з мінімізацією податків виявився неналежним. Це, зокрема, податкові інспекції Одеси, Сімферополя, Херсона, Кіровоградської області, ще кілька. Наше завдання - озброїти колег знаннями і вимагати, щоб вони змусили всіх платити податки на рівних умовах", - підкреслив Клименко.
Коментарі
3