Українці найчастіше їдуть на заробітки до Польщі, Росії, Італії та Чехії.
"В останні роки потоки українських мігрантів до Польщі суттєво зросли. Цьому посприяли зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування і спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС. Щоправда, міграція до Росії зменшилася, зокрема через складні міждержавні відносини", - повідомили у прес-службі НБУ.
За даними Eurostat, 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС 2016 року, надала Польща. У першому півріччі 2017 року 95% всіх дозволів на працевлаштування Польща видала саме українцям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чехії зможуть офіційно працювати удвічі більше українців
У Нацбанку наголошують, що міграція, зокрема до Польщі, посилиться у найближчі роки. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з Україні є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном.
Останнім часом в Україні посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція. Це зумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою та погіршенням добробуту, високим рівнем молодіжного безробіття.
Польща ввела нові правила для заробітчан. З початку 2018 року сезонні працівники повинні будуть заплатити за дозвіл на роботу. Безкоштовні заяви-доручення польських працедавців скасували.
Коментарі