304,2 млрд. грн готівкою знаходиться на руках у населення, повідомили в Нацбанку.
"Сьогодні готівка поза банками в Україні становить 304,2 мільярди гривень. А це майже 41% від усіх доходів держбюджету на 2017 рік. І ці кошти не працюють повноцінно на економіку України. Потрібно, щоб кількість безготівкових платежів населення стала більшою за розрахунки готівкою", – говорить в.о голови Нацбанку Яків Смолій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці обходитимуть обмеження Нацбанку на розрахунки готівкою
В. о. голови Нацбанку назвав переваги ширшого використання безготівкових розрахунків:
"Розбудова безготівкової економіки дозволить скоротити витрати на обслуговування грошового обігу та виготовлення грошей. У минулому році це коштувало країні понад 1,3 мільярди гривень. Обсяги тіньової економіки знизяться. Безготівкові кошти залишатимуться в економіці, а значить будуть працювати на її розвиток. Таке явище, як зарплати "у конвертах", залишаться в минулому".
Щоб зменшити кількість готівки, НБУ на початку 2017 року знизив ліміт на розрахунки для фізичних осіб зі 150 до 50 тис. грн.
"Думаємо над впровадженням е-гривні – електронних грошей, які буде випускати Нацбанк. З міністерством економічного розвитку співпрацюємо стосовно введення м'якого регулювання, щоб можна було розрахуватися карткою у кожному закладі торгівлі. З міністерством охорони здоров'я обговорюємо можливість безготівкової оплати послуг у медичних закладах", - додав Яків Смолій.
Українці частіше почали користуватися картками, повідомляє Нацбанк. Найпопулярніші безготівкові операції - це перекази з картки на картку. В торговельно-сервісній мережі на безготівкові розрахунки припадає майже 36% операцій. На оплату товарів чи послуг через інтернет - 11%.
Коментарі