Запровадження 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить природі податку на надприбуток.
Заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард сказав про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Податки на непередбачувані доходи застосовуються тільки на один рік: ви платите політичну ціну за підвищення податків, ви отримуєте великий опір. Якщо ви запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток більше ніж один раз, то люди почнуть реагувати, і ви почнете втрачати довіру до політики", - пояснив він.
Лессард додав, що запровадження податку на прибуток банків підриває довіру до політики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроєкт, що підвищує податки, буде підписано найближчим часом - Стефанчук
Він вважає, що після повторного введення 50% податку на прибуток банки можуть змінити свою політику прибутку в очікуванні чергового такого підвищення.
"Для них дуже раціонально підготуватися до третього разу, адже є ймовірність, що це станеться знову", - додав Лессард.
Йдеться про стабільно високу потребу України у внутрішніх доходах протягом багатьох років. З урахуванням подолання політичних труднощів, пов'язаних із підтримкою Верховною Радою ініціатив щодо підвищення податків, кращим вибором буде підвищення податків у довгостроковий, ефективний спосіб. Це принесе дивіденди у середньостроковій перспективі. А у випадку одноразового підвищення податків наступного року все одно залишиться розрив у доходах, підсумував він.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 15 жовтня підписав нещодавно ухвалений закон про збільшення податків.
Закон набере чинності після того, як його підпише президент та опублікують в офіційній газеті Верховної Ради.
Верховна Рада 10 жовтня ухвалила закон про історичне збільшення податків. За відповідне рішення проголосували 247 депутатів.
Коментарі