Пʼятниця, 11 січня 2013 14:18

У Лавриновича придумали, як швидше закривати підприємства

У Лавриновича придумали, як швидше закривати підприємства
Фото: coolbusinessideas.info

Міністерство юстиції запропонувало спростити процедури припинення суб'єктів господарювання шляхом обмеження максимального строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, та фізичної особи - підприємця, яка припиняє підприємницьку діяльність.

Відповідний проект закону Мін'юст оприлюднив на своєму сайті для надання пропозицій та зауважень.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроект розроблено з метою спрощення процедури припинення суб'єктів господарювання, скорочення термінів процедури їх припинення, зменшення витрат коштів і часу суб'єктів господарювання, пов'язаних з процедурою припинення, а також скорочення часу на проведення перевірок, пов'язаних з припиненням суб'єкта господарювання.

Лавринович наголосив, що обтяжливість процедур припинення суб'єкта господарювання є загальновідомою, в державі існує нагальна потреба спростити таку процедуру. Одним із шляхів вирішення цього питання є зниження строку заявлення кредиторами своїх вимог до двох місяців.

Для цього проектом закону передбачається внести зміни до Цивільного та Господарського кодексів. Зокрема, норму Господарського кодексу про те, що строк для заяви претензій не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію, пропонується замінити положенням, що такий строк "не може становити менше двох і більше трьох місяців".

Серед іншого, передбачається, що законодавче врегулювання таких строків стане додатковими заходами для зменшення корупційних проявів за рахунок виконання посадовими особами відповідних державних органів своїх повноважень у межах встановлених законом. А також унеможливить тиск контролюючих органів на суб'єктів господарювання під час проведення перевірок, пов'язаних з припиненням суб'єкта господарювання.

Зауваження та пропозиції до проекту закону прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань протягом місяця з дня оприлюднення.

Зараз ви читаєте новину «У Лавриновича придумали, як швидше закривати підприємства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26473
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути