Тариф на електроенергію для теплової генерації у березні зріс до рівня 2,07 грн/кВт-год порівняно з 1,82 грн/кВт-год на кінець лютого.
Про це пише "Економічна правда".
Так, у період поставки з 21 по 31 березня середня ціна продажу електроенергії тепловими електростанціями становила 2,079 грн/кВт-год, "Енергоатомом" - 0,46 грн/кВт-год, ГЕС - 0,611 грн/кВт-год.
Раніше у період поставки з 1 по 10 березня, середня ціна продажу електроенергії тепловими електростанціями досягла максимальної позначки 2,094 грн/кВт-год.
Попередній рекорд встановили у лютому цього року, коли тариф на електроенергію для теплової генерації зріс до рівня 1,82 грн/кВт-год.
У березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, зокрема генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", почали продавати електроенергію дорожче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна арештувала захоплені підприємства Ахметова
За роки президентства Віктора Януковича холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, створений у Донецьку на початку 2000-х, фактично став монополістом на енергетичному ринку.
Нині компанія олігарха контролює 76% ринку теплової генерації і 27% загальної, 2014 року на її частку припадало 99% експорту української електроенергії.
Коментарі
1