США не оголосили б технічний дефолт, так як їх конституція передбачає обов'язкову виплату державного боргу.
Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі Першого ділового каналу.
"Технічний дефолт в США в принципі був неможливий. Штати за визначенням своєї конституції зобов'язані виплачувати будь-які борги, які були накопичені державою. Невиплата боргу, оголошення технічного дефолту означали б для Штатів порушення конституції. Думаю, вони ніколи не пішли б на це", - сказав він.
"Найгірший варіант, який був би можливий - це те, що ліміт на борг буде піднято не на 2 трильйона, а, скажімо, на 400 мільярдів доларів, що було б достатньо для того, щоб покрити необхідність фінансування витрат уряду протягом кількох найближчих місяців", - додав експерт.
За словами Устенка, такий варіант був більш прийнятний для республіканців.
"Він дав би можливість більше контролювати демократичну адміністрацію президента Обами напередодні виборів 2012 року", - вважає він.
Експерт також зазначив, що "Штати давно живуть не по кишені".
"У 2002 році, коли пішов Білл Клінтон, він залишив боргів країні на 5-6 трильйона доларів, але дефіцит бюджету дорівнював нулю, а іноді навіть показував профіцит. З 2002 по 2009 рік, коли при владі перебував Джордж Буш, кількість витрат, які він зробив, була неймовірною - 5,5 трильйонів доларів ... Президент Обама коштував американським платникам податкам в додаток ще 1,5 трильйона", - резюмував Устенко.
Коментарі
3