2018 року світова економіка збереже темпи зростання на рівні 3,1%. 2019 року очікується зниження до 3%, 2020-го — до 2,9%.
"Світ зміг оговтатися від наслідків глобальної фінансової кризи 2008-2009 років. Але за останні півстоліття, глобальні рецесії відбуваються приблизно кожених десять років - 1975, 1982, 1991 і 2009 року", - каже в. о. головного економіста Світового банку Шантаянан Девараджан, пише delo.ua.
Ймовірність зниження світового економічного зростання наступного року становить 21%. Підвищення — 16%. Головним чином це залежить від грошово-кредитної політики в США, ескалації торгових воєн між США і Китаєм, невизначеності політичної ситуації на Корейському півострові. Також через антиглобалістські настрої у світовому суспільстві і зростаючий вплив популістських сил.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Світовий банк проти накопичувальних пенсій в Україні
Зростання реального ВВП України 2018 року Світовий банк прогнозує на рівні 3,5%. Дані такі ж, як прогнози жовтня 2017-го.
"Зростання економіки на 2,5% минулого року є недостатнім, щоб подолати бідність в Україні. Недостатньо, щоб економіка повернулася до докризового рівня. Крім того, інвестори занепокоєні низькими темпами реформ", - заявила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.
ЄС загрожує криза через подорожчання долара і втечу капіталів з ринків, що розвиваються. За словами мільярдера Джорджа Сороса, розвал ядерної угоди з Іраном і руйнування альянсу ЄС і США обов'язково завдадуть шкоди європейській економіці. Їхнім наслідком стане девальвація валют країн, що розвиваються.
Коментарі