Рішення про відставку незалежних членів НС "Нафтогазу" є остаточним. Про це повідомив глава правління компанії Андрій Коболєв на прес-конференції в Києві в середу.
Конфлікт пов'язаний, у тому числі, з недавнім рішенням уряду не підвищувати ціни на газ і переглянути формулу ціноутворення на газ в Україні "Дюссельдорф+" і використовувати як розрахункови період шість місяців (весна-літо), а не рік (як того вимагає МВФ).
Згідно з повідомленням, своє рішення Пол Ворвік і Маркус Річардс пов'язують зі згортанням реформ з боку уряду і з ростом рівня втручання в роботу компанії.
За словами глави Нафтогазу Андрія Коболєва, якщо реформа в НАК "Нафтогаз України" призупиниться, це загрожує припиненням фінансування держкомпанії також з боку Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Світового банку (СБ). "Практичні наслідки призупинення роботи (Нафтогазу - ред.) з ЄБРР - позбавлення $300 млн від ЄБРР і $500 млн від Світового банку... Також я не впевнений, що, якщо ЄБРР і СБ припинять фінансування, НАК зможе залучити кошти у інших (донорів - ред.). ЄБРР попередив, що, якщо фінплан (компанії - ред.) не буде затверджений, буде припинений доступ до кредитної лінії", - сказав Коболєв.
Нагадаємо, заступник голови МВФ Девід Ліптон заявив, що енергетична політика повинна залишатися відповідною до програмних зобов'язань України перед МВФ, і рішення деполітизувати цей процес через застосування автоматичної формули має вирішальне значення.
Незважаючи на це, Національне антикорупційне бюро України має намір вивчити ситуацію із законністю використання ринкових механізмів ціноутворення на енергоресурси - формули розрахунку ціни газу ("Дюссельдорф+") і ціни вугілля ("Роттердам+").
Коментарі