З наступного року зміниться порядок нарахування певної допомоги і пільг.
Згідно з постановою Кабінету міністрів №1320, автоматичне нарахування державної соціальної допомоги і пільг під час воєнного стану припиняється. Про це повідомили "ТСН".
Йдеться про такі види соціальної допомоги:
державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям;
допомога на дітей самотнім матерям;
допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, з тяжкими вродженими вадами розвитку, рідкісними орфанними захворюваннями, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, дитячим церебральним паралічем, тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом І типу (інсулінозалежний), гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеню, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність;
щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за ним;
тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідомо;
тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату; допомога на проживання ВПО;
державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю;
державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
пільги, призначені раніше.
Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено лише для тих, хто мешкає на окупованих територіях або де ведуться бойові дії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидії можна перевірити онлайн: в уряді пояснили
У разі виключення територіальної громади з цього переліку державна соціальна допомога і пільги продовжують виплачуватись протягом місяця, в якому територіальна громада виключена з переліку, і протягом наступного місяця після його виключення.
У разі, коли в період запровадження воєнного стану виявлено відомості, що вплинули або які могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги і визначення її розміру, виплата такої допомоги припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому виявлено відомості.
Ті, хто раніше отримував допомогу автоматично, зараз проживає за межами громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації, щоб надалі отримувати виплати необхідно з 1 січня подати відповідну заяву.
Звернутися для цього потрібно до представників громад чи ЦНАП із пакетом документів.
Органи соціального захисту населення зобов'язані поінформувати пільговиків та одержувачів допомоги про припинення виплат або пільг. Надіславши повідомлення поштою, електронною поштою або засобами мобільного зв'язку і роз'яснити необхідність звернення з 1 січня для продовження виплат чи пільг.
Перерахунок пільг здійснюють органи Пенсійного фонду після 1 січня щодо поводження з необхідними документами.
При цьому виплачені під час воєнного стану кошти на момент подання нових заяв і документів не підлягають поверненню.
З 1 грудня запрацював новий механізм призначення субсидій.
У державному бюджеті на наступний рік передбачили на житлові субсидії 37,9 млрд грн. Середній розмір субсидій становитиме 1700-1800 грн на місяць з 1 січня, сказали в уряді.
Коментарі