вівторок, 04 грудня 2012 15:25

Щоб стимулювати купівлю гривні, НБУ може скасувати гарантії по валютних внесках - ЗМІ

Щоб стимулювати купівлю гривні, НБУ може скасувати гарантії по валютних внесках - ЗМІ
Фото: ord-ua.com

Спроба Нацбанку стимулювати громадян обмінювати раніше куплені долари назад на гривню під загрозою введення збору на валютні операції поки не увінчалася успіхом.

Тому у НБУ вирішили використати ще більш витончений спосіб відбити у населення бажання купувати долари і євро, пише Forbes, передає Українська правда.

Чиновники розглядають можливість виведення валютних вкладів фізосіб з-під державних гарантій.

"Обговорюються різні варіанти. Один з них - підвищити розмір гарантій за гривневими депозитами до 250 тис гривень і одночасно понизити компенсації за доларовими вкладами", - стверджує джерело видання у Нацбанку.

За його словами, не виключено, що на валютні депозити тимчасово будуть введені нульові гарантії держави.

"Я чув про цю ініціативу, але я її не підтримую", - зазначив член наглядової ради Українського кредитно-банківського союзу Ярослав Колесник.

За словами першого віце-президента Асоціації українських банків Володимира Бондаря, план опрацьовується вже давно.

"Була така ідея, обговорювалася ще й можливість введення обов'язкової конвертації відсотків за доларовими депозитах в гривні", - пояснив Бондар.

Ініціатива знову стала актуальною у світлі різкого скорочення припливу валюти в країну.

"Вихід може бути тільки один - скасувати захист за вкладами", - вважає економіст Олександр Охріменко.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зараз гарантує депозити до 200 тис гривень незалежно від валюти рахунку.

Виняток - депозити в банківських металах. У самому фонді не підтверджують, що існує план скасувати гарантії для валютних вкладів.

"Я не чув про таку ідею", - заявив заступник директора-розпорядника фонду Андрій Оленчик.

На його думку, подібні новації можуть бути прийняті тільки за допомогою внесення змін до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Однак за словами джерела в НБУ, регулятор може провести новацію рішенням адміністративної ради фонду, який, відповідно до закону, має право самостійно встановлювати розмір держгарантій за внесками.

У свою чергу Національний банк України спростував цю інформацію: прес-служба НБУ запевнила, що питання не розглядається, оскільки відсутні будь-які об'єктивні економічні передумови для зазначених дій.

Зараз ви читаєте новину «Щоб стимулювати купівлю гривні, НБУ може скасувати гарантії по валютних внесках - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

05.12.2012 21:07:48izuit79.173.80.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

повезут деньги в россию, господа, вы идиоты

04.12.2012 18:42:50юрий92.112.17.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Это провокационная статья по заказу оппозиции,организовать панику среди населения.А хохлы легко поддаются таким заявлениям,видимо голодомор наложил отпечаток в ДНК. С другой стороны власть нынешняя и предыдущая сделали все от них зависящее чтоб народ не верил в гривну и сбережения держал в долларах США. Как может быть стабильная гривна ,.если власть имущие хапают ротом и жопом,вывозят валюту за рубеж.Если все будут держать валюту дома банки сядут на жопу.Прежде чем писать такую статью надо думать головой, если при этом не преследуются конкретные цели.

04.12.2012 15:57:14В109.201.255.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Люди просто валюту з депозитів будуть знімати - якщо в банках є ще валюта- щось я сумніваюся- знаючи як керують ригоанали... Як люди кинуться знімати депозити всі разом- настане армагедон... Валюта то вже напевне давно за кордоном на рахунках бандито-олігархів...

04.12.2012 15:51:19mixo93.73.42.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

а ведь арбузов прав на все 100. ни в одной нормальной стране народ не держит под подушками целый бюджет. да еще и в иностранных деньгах. это исключительная ментальность нашего совкового быдло-жлоба. в украине национальная валюта- гривна. арбузов хочет ее поддержать- чтоб небыло сильной девальвации и главное поддержать бюджетников- работающих и пенсионеров. я не понимаю нашего быдло-жлоба истерящего за американские бумажки. могу понять менял. что плохого в том- что гривня будет стабильной и популярной валютой в стране. особенно галицайские \патриоты\ должны арбузова боготворить за его патриотизм к украинской гривне. но у галицаев продажный-полицайский патриотизм. им доляры роднее украины. как и для быдло-жлоба... любiть украiну.

04.12.2012 18:49:10відповідь шизіку95.132.84.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
[Видалено]
Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути