неділя, 31 липня 2022 12:49

Скільки втратила економіка України через падіння експорту-імпорту: відповідь НБУ

Скільки втратила економіка України через падіння експорту-імпорту: відповідь НБУ
Нацбанк порахував, скільки втратила економіка України через падіння експорту-імпорту. Фото: financebrokerage

Дефіцит зведеного платіжного балансу України за підсумком червня зріс до $2,1 млрд.

Для порівняння, в аналогічному періоді минулого року профіцит становив 753 млн грн. Про це свідчать дані Нацбанку.

Експорт та імпорт товарів за рік скоротилися на 39,8% та 8,6%. Основною причиною падіння обсягів експорту до $2,9 млрд стало скорочення експорту чорних та кольорових металів – на 64,2%.

Крім того, скоротився експорт продовольчих товарів на 6,1%, продукції хімпромисловості – на 52,4%, деревини та виробів із неї – на 13,2%, мінеральних продуктів (зокрема, руд) – на 62,4% та продукції машинобудування – на 47,5%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборона обмінникам виставляти курс: в НБУ пояснили, для чого це потрібно

Обсяги імпорту товарів за цей період скоротилися до $4,8 млрд, у тому числі неенергетичний імпорт – на 16,9%. Зокрема, на 11,8% впав імпорт промислових виробів, на 22,9% – продукції машинобудування, на 10,3% – продовольчих товарів, на 49,6% – чорних та кольорових металів, на 31,6% – продукції хімпромисловості , а деревини та виробів з неї – на 56%.

Водночас енергетичний імпорт зріс на 35,4%.

За оцінками Нацбанку, в червні зафіксували дефіцит торгівлі послугами $1,2 млрд, спричинений зростанням кількості біженців за кордоном.

Чисте кредитування зовнішнього світу (сумарне сальдо поточного рахунку та рахунки операцій з капіталом) в червні поточного року склало $220 млн проти $109 млн у червні попереднього року.

Чистий відтік за фінансовим рахунком становив $2,3 млрд (у червні 2021 року – $800 млн), що було зумовлено відпливом коштів в операціях приватного сектора.

Чистий приплив за операціями держсектора становив $1,8 млрд (у травні 2021 року – відтік $800 млн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміниться попит на робочу силу в Україні через війну

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій НБУ оцінив у $224 млн, тоді як у червні попереднього року цей показник становив $327 млн.

Регулятор зазначив, що чисте зростання зовнішньої позиції банківської системи країни за операціями з портфельними та іншими інвестиціями склало $1,9 млрд. Його зумовило зростанням зовнішньої позиції за статтею "валюта та депозити" на $1,7 млрд і чистою купівлею банками цінних паперів нерезидентів на $16 млн.

Зовнішня позиція реального сектора зросла на $2,5 млрд за рахунок зростання чистої зовнішньої заборгованості за торговими кредитами на $1,7 млрд, зростанням обсягів готівкової валюти поза банками на $915 млн.

Станом на 1 липня 2022 року обсяг міжнародних резервів становив $22,8 млрд, що забезпечує фінансування імпорту протягом 3,3 місяця.

В Україні на кінець 2022 року очікується зростання індексу споживчих цін до 31-32%. Такий прогноз оприлюднили в Міністерстві економіки під час колективних переговорів щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на наступний рік.

У відомстві очікують, що 2023-го інфляція становитиме 30%, що значно гірше нещодавнього прогнозу Національного банку – 20%.

Зараз ви читаєте новину «Скільки втратила економіка України через падіння експорту-імпорту: відповідь НБУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути